Lakes and Loons – 2016: Results

3.0 Women

Gold:
Annette Riley-Ely
Mary Mills-Ely                                                                                                                                                                 

Silver:
Karen Buchert –Grand Rapids
Gwen Geisler –Grand Rapids                                                                                                                                               

Bronze:
Deb Angell – Shakopee
Lori Wolf – Apple Valley                                                                                                                                                     

3.5 Women

Gold:
Sue Sistine – Shoreview
Micki Petersen – Grand Rapids                                                                                                                                   

Silver:
Linda Stowman – Shoreview
Cher Rafftery – Shoreview                                                                                                                                      

Bronze:
Beth Giliuson – Rosemount
Karen Lomen – Apple Valley                                                                                                                                             

3.0 Men

Gold:
Hal Nichless – New Hope
Steve Parabok – Golden Valley                                                                                                                                     

Silver:
Phil Strege – Pengilly
Ben Strege – Duluth                                                                                                                                        

Bronze:
Bart Berlin – Shoreview
Gerry Rafftery – Shoreview                                                                                                                   

3.5 Men

Gold:
Mo Ali – Bloomington
Jim Posl – Oak Grove                                                                                                                                            

Silver:
Denny Perreault – Grand Rapids
Jon Anderson – Deer River                                                                                                                                                      

Bronze:
Charlie Sullivan-Hibbing
Gary Christionson-Aurora                                                                                                                                            

4.0 Men

Gold:
Luke Jesso – Coon Rapids
Wayne Peterson – Forest Lake                                                                                                                      

Silver:
Gary LaValley – Barnes, Wisconsin
Greg Poachman – Shoreview                                                                                                                                                   

Bronze:
Dave Leach – Onamia
Tony Nigro – Virginia                                                                                                                                                     

3.0 Mixed

Gold:
Mary Mills – Ely
Jon Moe – Ely                                                                                                                                                           

Silver:
Cher Rafftery – Shoreview
Gerry Rafftery – Shoreview                                                                                                                                              

Bronze:
Sue Sistine – Shoreview
Steve Ekdahl – Vadnais Heights                                                                                                                                                     

3.5 Mixed

Gold:
Twila Jesso – Coon Rapids
Wayne Peterson –Forest Lake                                                                                                                                                

Silver:
Deb Perreault – Grand Rapids
Denny Perreault – Grand Rapids                                                                                                                                                

Bronze:
Moe Ali – Bloomington
Rebecca Reich – Minnetonka

4.0 Mixed   

Gold:
Nancy Johnson – Becker
Gary LaValley – Barnes, Wisconsin                                                                                                                                                         

Silver:
Kelly Sherry – St. Paul
Jim Posl – Oak Grove                                                                                                                                                  

Bronze:
Jolene Blumb – Champlin
Luke Jesso – Coon Rapids